«Ваше здоров'я у ваших руках»

(формування основ здорового способу життя)

/Files/images/валеология.jpg

Турбота про здоров' я - це найважливіша праця вихователя.

Від радості до життя, бадьорості наших дітей залежить їх духовне життя, світогляд, розвиток інтелекту, міцністьзнання, віра в свої сили. В.О.Сухомлинський

.

Дошкільний вік- це особливий період у житті кожної людини, коли відбувається найбільш інтенсивний її розвиток, формування фізичних і психічних якостей особистості, що закладають основу всього майбутнього життя.
Несприятливі екологічні умови, зміна клімату, постійне підвищення захворюваності дітей та здебільшого знижений імунітет вимагають підвищеної уваги та систематичної роботи, що дозволяє зменшити захворюваність дітей.
Проблема здорового способу життя без хвороб нині хвилює всіх. Збереження здоров'я дітей в сучасних умовах розглядається як одна з найбільш актуальних і важливих. Здоров'я - найцінніший скарб, без якого людина не може бути щасливою, успішною, гармонічною із собою та соціумом.Здоров'я- це стан повного фізичного, духовного та соціального благополуччя, доброзичливі, спокійні стосунки з іншими людьми, з природою й із самим собою, а не тільки відсутність хвороб або фізичних вад.
Отже, спільні зусилля мої та батьків спрямовані на те, щоб через валеологічне виховання розвивати творчий потенціал кожної дитини, адаптувати її до навколишнього середовища, до життя в сучасному світі, виховувати здорову, розумну людину. Лише завдяки спільній діяльності можна забезпечити сходження дошкільника до вершин, що зветься культурою здоров'я.

Аналіз роботи педагогічного колективу ЗДО показав, що завдяки систематичній роботі та спільній праці з батьками діти шостого року життя знають:

- частини тіла людини, мають елементарні знання про роботу внутрішніх органів і систем, їх вплив на формування здоров'я людей;

- розуміють поняття - назви основних чинників життєдіяльності людини, рослини, тварини (повітря, вода, сонячне світло, земля);

- розуміють значення рухової та трудової діяльності для зміцнення здоров'я; мають знання про правила попередження інфекційних хвороб, про першу допомогу хворій людині;

- приділяють увагу своєму зовнішньому вигляду; уявляють основні складові здоров'я та здорового способу життя, мають елементарні навички такого життя; розуміють значення лікування та медичної допомоги для зміцнення здоров'я людини, виготовляють прості напої з лікарських трав, виявляють милосердя до хворих, старих людей;

- доброзичливі, активні, веселі;

- володіють правилами безпеки життєдіяльності.

Що стосовно батьків, то у них поглиблюється інтерес до валеологічного виховання дітей, підвищюється їхня відповідальність; сформувалося прагнення вести здоровий спосіб життя, дбати про свій фізичний, психічний та духовний стан.

Тому пропонуємо, більше уваги приділяти валеологічному вихованню в роботі з дітьми дошкільного віку.