Що робити, якщо дитина відмовляється їсти?

Відсутність апетиту або систематичні відмови від їжі – проблема, яка часто зустрічається у дітей молодшого віку і спонукає батьків консультуватися з лікарем.

/Files/images/ne-ho4e-yisty.jpgУ більшості випадків причина носить не медичний, а поведінковий характер: дитина намагається перехопити ініціативу під час прийому їжі (як і в інших сферах повсякденного життя) і командувати батьками.Такі дії нерідко є результатом надмірної опіки з боку батьків чи ставленням до харчування в сім'ї.

Так що ж з цим робити?

Причини відмови від їжі

Зазвичай батьки вирішують, скільки їжі потрібно дитині, проте дитина знає свої потреби краще, ніж будь-хто інший. Дітям потрібно більше сил, ніж дорослим (у перерахунку на вагу тіла), але вони їдять менше. Повнота - зовсім не ознака здоров'я.

Багато худих дітей з поганим апетитом фізично міцні і енергійні. Дітям, схильним до сидячого способу життя, бракує апетиту, їм не треба поповнювати запаси енергії так само часто, як рухомим дітям. Шлунок дитини не настільки місткий, як шлунок дорослого, отже, їжі йому потрібно менше. Деякі діти втрачають апетит тому, що їх перегодовують./Files/images/дитина-не-хоче-їсти.jpg

Перенесення прийому їжі на інший час протягом дня або в інше місце може позбавити дитину апетиту та інтересу до їжі. Капризи дитини можуть бути реакцією на ставлення батьків до їжі. Деякі батьки, боячись, що дитина погано їсть, готують замість відкинутих страв інші. Це тільки спонукає дитину частіше відмовлятися від їжі в надії отримати нарешті улюблене блюдо.

Психічні порушення

У багатьох сім'ях дітей старанно годують для того, щоб їх повнота свідчила про невтомну турботу батьків. При цьому зазвичай застосовуються будь-які засоби: вмовляння і погрози, ігри, відволікаючі моменти, підкуп, примус і навіть годування насильно. У всіх цих випадках дитина бунтує ще активніше і рішуче відмовляється від їжі. Іноді втрата апетиту пов'язана зі спогадами про неприємні події підчас їжі. Дітей часом змушують їсти, коли у них немаєа петиту– через хворобу, тому що їм не подобається їжа, просто не хочеться. Спогади про ці інциденти спонукають дитину відмовлятися відї жі. Відсутність апетиту може бути причиною смутку, тривоги, депресії. Необхідно поговорити з дитиною і з'ясувати, що його турбує.

Симптом хвороби

Втрата апетиту у дитини протягом дня – один із загальних симптомів будь-якої хвороби. Інфекції, які часто поновлюються у дітей молодше 6 років, викликають відмову від їжі. Але це найменш поширена причина втрати апетиту у дітей.

Допоможіть дитині харчуватися правильно

Перш за все, потрібно застосовувати інший підхід до процесу харчування дитини протягом дня. Діти і батьки повинні розглядати обіди та сніданки як можливість поспілкуватися, зібратися разом, поговорити про те, як пройшов день. В результаті спільний прийом їжі за загальним столом стає приємною подією.

/Files/images/3320_5.jpgНе реагуйте на зауваження дитини про їжу примусом, спорами або криком.

Прийом їжі має бути гармонійною, невимушеною подією; хваліть дитину, коли вона їсть, як і годиться. Заводьте розмови, вчіться домовлятися з дитиною, інакше вона спробує взяти ініціативу в свої руки. Питання щодо харчування дитини повинні вирішувати батьки.

Але не всі діти харчуються однаково: одним потрібно більше їжі, іншим менше. Не змушуйте дитинудоїдати все, що лежить у нього в тарілці, але прослідкуйте, щоб він спробував кожне запропоноване блюдо. Краще класти їжу невеликими порціями, а якщодитина захочеще, покласти йому добавки. Не порівнюйте дитину з його братами і сестрами, а також з іншими дітьми.

Кiлькiсть переглядiв: 392