Консультація для батьків

Як проводити гімнастику з дитиною вдома
Ранкова гімнастика – не складна форма організації фізичного виховання дітей в сім'ї, яка не займає багато часу (10 хв. у ранкові години), а користь від неї очевидна. Ранкова гімнастика – цінний оздоровчий і виховний засіб. Вона усуває гальмування кори головного мозку, що лишилося після сну, встановлює на оптимально-гальмівний процес, сприяє врівноваженій поведінці. Ранкові вправи пожвавлюють дихання і кровообіг, поліпшують тонус і настрій.
Займаючись з дитиною ранковою гімнастикою батьки повинні знати:
-ранкова гімнастика складається з ходьби, бігу і кількох вправ -вправи добирають прості, доступні, цікаві, динамічні, щоб у них брали участь насамперед великім'язи. Спочатку виконують вправи для розширення грудної клітки, далі длям'язівспини і живота, далі – присідання, стрибки. Не слід виконувати вправи, які вимагають напруженої уваги, розучування, тривалої організації.
-для дітей 3-4 років комплекс складається з 5-7 вправ; 5-6 років – 6-9 вправ.
Батьки повинні показувати і пояснювати вправи.Показувати найкраще «дзеркальним способом»: стоячи обличчям до дитини, виконувати рух в тому напрямку, що й вона. Кімнату, в якій
вправляються, завчасно добре провітрюють. Якщо вихідне положення лежачи на підлозі, то розстеляють килим чи ковдру. Дитину одягають в полегшений одяг. При теплій погоді корисно вправлятисяна балконі, спортивному майданчику, в парку, сквері, на подвір'ї.

Починати проводити ранкову гімнастику можна вже з малятами 1,5-2 років. Комплекс фізичних вправ, який виконується щодня, позитивно впливає на всі органи і системи дитячого організму, формує правильну поставу, виховує інтерес до занять фізичною культурою. Обов'язковим є проведення після зарядки водних процедур. Поєднання фізичних вправ і водних процедур - чудовий засіб загартування.
Ранкова гімнастика починаєтьсяз ходьби, яку доцільно поєднувати з різноманітними вправами. Діти можуть переступати через предмети, змінювати за сигналом темп ходьби. Ходьбу може змінювати короткочасний біг на носках або з високим підніманням колін. Після бігу - знову спокійна ходьба.
Комплекс ранкової гімнастики включає вправи для різних груп м'язів. Спочатку - для м'язів плечового пояса і рук - потягування, розведення рук у сторони, обертання перед грудьми. Потім вправи для тулуба й ніг - нахили, повороти, присідання, стрибки. Вони виконуються з різних вихідних положень: стоячи, сидячи на підлозі, стільці, лежачи на спині, на животі. Закінчується ранкова гімнастика бігом або підскоками, що переходять у ходьбу. Тривалість гімнастики для молодших дошкільників - 4-6 хвилин, для старших - 8-12.Якщо для молодших дошкільників вправи проводяться переважно в ігровій формі, то для старших це не обов'язково. Вони намагаються виконати всі рухи правильно й гарно. І в цьому можуть знаходити задоволення й інтерес. Тут доречними будуть похвала і заохочення дорослого.Певний комплекс повторюється протягом 1-2 тижнів.